O nas
Poznaj nas lepiej
Park Wodny Częstochowa
Park Wodny „Częstochowa” to jeden z „flagowych” projektów miejskiego programu ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa”. Park Wodny powstał na terenie Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów, administrowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Budowa obiektu rozpoczęła się 20 sierpnia 2018 roku i trwała przez dwa lata. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie przejął oficjalnie obiekt 23 października 2020 roku lecz jego oficjalne otwarcie musiało zostać wstrzymane ze względu na epidemię Covid-19.
Klienci Parku Wodnego w sezonie letnim mają możliwość korzystania zarówno z basenów krytych jak i odkrytych Pływalni Letniej.
Budynek Parku Wodnego posiada trzy kondygnacje, a jego łączna powierzchnia zabudowy to 6826,71 m2. Usytuowanie zaprojektowano tak, aby pozostawić maksymalnie duże powierzchnie plażowe między nowym obiektem a istniejącą Pływalnią Letnią. Niecka rekreacyjna posiada 800m2 lustra wody. Wśród atrakcji można znaleźć – dziką i leniwą rzekę, grotę sztucznej fali, strefę z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi, a także strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu niecki rekreacyjnej znajdują się również wanny z hydromasażem, wodny plac zabaw oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Dla fanów mocnych wrażeń przewidziano dwie zjeżdżalnie typu „Anakonda” oraz jedną szeroką zjeżdżalnie rodzinną.
Na piętrze oprócz części administracyjnej znajduje się strefa SPA wraz z tarasem relaksacyjnym oraz strefa gastronomiczna – z barem ,,suchym” i ,,mokrym”. SPA obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej – saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium, saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę ,,infrared”, grotę solną, basen schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.
Na kondygnacji piwnicy zaprojektowano pomieszczenia techniczne, socjalne, magazynowe oraz parking podziemny dla 47 samochodów i 44 rowerów.
Park wodny ogrzewany jest za pomocą nowoczesnego agregatu kogeneracyjnego, czyli turbiny gazowej, która wytwarza jednocześnie ciepło i prąd.